علت باد کردن باتری سامسونگ + راه حل

مقدمه

باتری یکی از مهمترین بخش های گوشی است که بدون آن روشن شدن گوشی شما ممکن نیست،امروزه باد کردن باتری یکی از ایرادات شایع در گوشی های سامسونگ و سایر برندها است در این مقاله که توسط کارشناسان نمایندگی تعمیرات گوشی سامسونگ نگارش شده است قصد داریم نشانه ها و علت های باد کردن باتری سامسونگ را بررسی کنیم.

بادکردن باتری سامسونگ

نشانه های باد کردن باتری در گوشی های سامسونگ

متورم شدن باتری

باد کردن باتری معمولاً به خاطر استفاده اشتباه از باتری و شارژ غیر اصولی اتفاق می‌افتد که با نگاه کردن به درب پشتی گوشی میتوانید به راحتی متوجه باد کردن باتری و این موضوع شوید.همچنین ممکن است با باد کردن باتری سامسونگ ال سی دی شما متورم شود.

خالی کردن ناگهانی شارژ

اگر در هنگام کار کردن با گوشی متوجه شدید که شارژ گوشی شما ناگهانی کم می شود به احتمال زیاد باتری گوشی شما دچار مشکل شده و یا باد کرده است و نیاز به تعویض  دارد.باد کردن باتری معمولا در عملکرد شارژ هم تاثیر می گذارد.

مصرف شارژ در حالت استند بای

منظور از حالت استند بای زمانی است که از گوشی استفاده نمی کنید و صفحه گوشی خاموش است.اگر در این حالت نیز گوشی شما مصرف شارژ دارد (درصورتی که برنامه ای در پس زمینه باز نباشد) به احتمال زیاد باز باتری شما دچار ایراد شده است ولی مواردی هم هستند که برد گوشی جریان کشی اضافه ای دارد.

کاهش سرعت شارژ 

کاهش سرعت شارژ در گوشی شما علت های مختلفی می توانید داشته باشد که یکی از آنها خرابی باتری گوشی شماست. وقتی باتری گوشی باد می کند ممکن است عملکرد فست شارژ آن متوقف شود و باعث کاهش سرعت شارژ شود.

خاموشی ناگهانی و کامل گوشی سامسونگ 

اگر گوشی شما به صورت ناگهانی و یا خودکار خاموش می شود می‌تواند یکی از علت های مهم آن خرابی باتری گوشی و باد کردن آن باشد که حتما نیاز به تعویض دارد.

نمایش درصد شارژ اشتباه باتری سامسونگ

گاهی ممکن است درصد باتری ناگهان کم و یا زیاد شود که در این موارد نیز اگر مورد نرم افزاری نباشد نیاز به تعویض باتری گوشی سامسونگ است. معمولا با باد کردن باتری گوشی سلول های باتری دچار خرابی می شوند و بصورت مداوم درصد شارژ تغییر می کند.

علت های باد کردن باتری در گوشی های سامسونگ

 

شارژ شب تا صبح و یا طولانی مدت

یکی از اصلی ترین علت های باد کردن گوشی سامسونگ شارژ شب تا صبح است.

شارژ کردن گوشی آن هم به صورت طولانی مدت عادتی اشتباه در میان مردم است که در طولانی مدت منجر به خرابی باتری گوشی سامسونگ می شود، برخی بر این باورند که قابلیت های موجود در گوشی های جدید از وارد شدن شارژ اضافه به گوشی جلوگیری میکند.شاید این مورد درست باشد اما زمانی که گوشی شما داخل شارژ قرار دارد و فول شارژ است برنامه هایی که در پس زمینه فعالیت دارند و اعلان هایی که برای گوشی شما ارسال می شود باعث مصرف شارژ در گوشی سامسونگ می شود و در طی این چرخه گوشی شما مجبور به قطع و وصل کردن شارژ به صورت مداوم می شود که در طولانی مدت ایراداتی در آیسی تغذیه پدیدار می شود و سپس باتری شما نیز سلامت خود را از دست می‌دهد پس با در نظر گرفتن این نکته میتوانید عمر باتری گوشی سامسونگ خود را افزایش بدهید.

اگر از زمان کافی برای شارژ گوشی سامسونگ ندارید و مجبور هستید گوشی خود را شارژ شب تا صبح بزنید پیشنهاد می کنیم از تبدیل های شارژ زماندار استفاده کنید و به شارژر خود زمان دلخواه را تنظیم کنید

استفاده از شارژر فیک و کپی

اگر شارژر گوشی شما خراب شد و یا گم شد اصلا به سراغ شارژر های بی کیفیت نروید و ارزان نروید و با کمی هزینه بیشتر شارژر با کیفیت را خریداری کنید. زیرا زمانی که شما شارژر فیک به گوشی متصل میکنید معمولا نوساناتی در جریان آن وجود دارد که با گوشی سامسونگ شما هماهنگ نیست این نوسانات باعث اختلال در باتری گوشی سامسونگ می شود و فشار غیر معقولی به آن وارد می کند،ولی اگر سعی در خرید شارژر با کیفیت و اورجینال دارید حتما به ولتاژ آن نیز دقت کنید تا با گوشی شما هماهنگ باشد به عنوان مثال استفاده یک شارژر 67 واتی برای گوشی که نهایت 37 وات را پشتیبانی یک خطر جدی است و این یعنی دو برابر شارژ و ولتاژ اضافی به گوشی شما وارد میکند که تحمل این میزان را ندارد بنابراین با خرابی قطعات مواجه می شوید ، همچنین شارژی که ولتاژ کمتری نسبت به ولتاژ گوشی شما داشته باشد نیز در استفاده طولانی مدت منجر به خرابی باتری میشود پس در انتخاب شارژر  باکیفیت و همخوان با ولتاژ گوشی شما دقت کنید تا دچار مشکلاتی از جمله خرابی باتری نشود.

بادکردن باتری گوشی سامسونگ

استفاده از گوشی هنگام شارژ

اگر خیلی از گوشی خود استفاده میکنید و حتی هنگام شارژ نیز با آن کار میکنید، با دانستن عوارض و ضرر های فراوان آن از کار خود پشیمان می‌شوید، بیاید به صورت منطقی نگاه کنیم،هنگامی که با گوشی درحال کار هستید و به مودم یا اینترنت متصل هستید و چند برنامه نیز باز هستند،گوشی درحال پردازش تمام این دستورات است که تا اینجا عادی به نظر می آید ولی هنگامی که شارژر را به گوشی متصل میکنید گوشی را چند برابر درگیر میکنید و قطعاتی مانند باتری،ایسی شارژ و خازن و مقاومت های وابسته به مدار شارژ را نیز وارد این این جریان میکنید. این عمل منجر می‌شود که سی پی یو گوشی تلاش خود را چند برابر کند و باتری نیز در این مرحله با دریافت و مصرف همزمان شارژ دچار فشار میشود و در نتیجه با داغ شدن گوشی روبرو میشویم. خب حالا اگر استفاده و کار گرفتن بیش از حد باعث فرسودگی قطعات آن نشود در مرحله بعد داغ شدن برد باعث جابجایی و لحیم سردی در قطعات گوشی شما میشود و منجر به اختلالات غیر قابل پیش‌بینی از جمله خرابی باتری و سی پی یو می شود.

وارد شدن گرما به گوشی

به غیر از مواردی که در هنگامی که در حال استفاده گوشی شما داغ میشود و خطراتی برای باتری دارد،قرار دادن آن داخل مکان های خیلی داغ و یا گذاشتن  زیر نور آفتاب به صورت طولانی مدت نیز باعث خرابی باتری شما میشود.

استفاده از باتری های فیک

اگر یک مرتبه باتری گوشی شما تعویض شده باشد و دوباره باد کرد و دچار خرابی شده باشد باید بگویم که باتری تعویض شده روی گوشی شما فیک است و باد کردن آن با احتمال زیادی به همین دلیل بوده است بیشتر در گوشی هایی مانند سری های a مثل a51, a52,a53 باتری های فیک بازاری استفاده می شود که البته اگر مقداری بیشتر هزینه کنید میتوانید باتری اورجینال تهیه کنید، اما همیشه مشکل از باتری نیست و ممکن است برد شما دچار ایراد باشد.

باد کردن باتری سامسونگ به علت خرابی در برد

برخی موارد با تعویض باتری همچنان باتری جدید باد میکند و باز هم اگر تعویض کنید قطعاً دوباره باد میکند در اینجا باید به سراغ برد گوشی بروید جایی که ممکن است با اختلال پیش آمده دچار باد کردن باتری بشود،پس اگر چند بار با تعویض باتری باز باتری شما باد کرد حتما به تعمیر کار بگوید تا نگاهی بر برد گوشی شما نیز بیاندازد تا مشکل دقیق را پیدا و برطرف کند، گاهی خرابی یک قطعه کوچک مانند خازن نیز منجر به باد کردن باتری سامسونگ می شود.

بادکردن باتری سامسونگ

راه حل تعمیر باتری باد کرده سامسونگ

همیشه بهترین راه حل در تعمیرات موبایل مراجعه به یک تعمیرکار ماهر در این زمینه هست تا با استفاده از تجربیات خود و دستگاه های مخصوص بدون ریسک خاصی گوشی شمارا تعمیر کند.

‫2 دیدگاه ها

  1. چندین و چند بار باتری گوشیم را عوض کردم و مجدد باد می کند اگر چاره ی قطعی دارید راهنمایی کنید؟

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

تماس با کارشناس تعمیرات