علت قطع شدن صدای گوشی سامسونگ

قطع شدن صدای گوشی سامسونگ یکی از مشکلات رایج است که اکثر کاربران با آن مواجه می شوند.معمولا این مشکل بر اثر ضربه،رطوبت،جرم روی منافذ اسپیکر و یا بخاطر مشکلات نرم افزاری رخ می دهد. این مقاله که توسط کارشناسان نمایندگی تعمیرات گوشی سامسونگ نگارش شده است،قصد داریم دلایل مهم و راه حل های این مشکل را بررسی کنیم.

علت های قطع شدن صدای گوشی سامسونگ چیست؟

علت قطع شدن صدای گوشی سامسونگ

۱.مشکلات نرم افزاری و برنامه های مخرب

مشکلات نرم افزاری و برنامه های مخرب می توانند موجب قطع شدن صدای گوشی سامسونگ شما شوند.اولین اقدامی که می توانید انجام دهید این است که گوشی سامسونگ خود را مجدد راه اندازی یا همان خاموش و روشن کنید تا اگر گوشی دچار باگ یا خطای نرم افزاری شده است برطرف شود و این کار همچنین موجب بروزرسانی و همگام سازی تنظیمات گوشی شما می شود و ممکن است مشکل شمارا برطرف کند.

الف)نرم افزار های ناخواسته

برنامه هایی که بدون اطلاع شما نصب می شوند و یا درحال اجرا هستند ممکن است به صورت غیر مجاز به منابع سیستم دسترسی داشته باشند و برنامه های صوتی را تحت تاثیر قرار دهند و باعث افت عملکرد گوشی و قطع شدن صدای گوشی سامسونگ شوند. بهینه سازی و حذف برنامه های غیر ضرروری می تواند به شما کمک کند. حتما برنامه های خود را از گوگل پلی و منابع معتبر نصب کنید.

ب)به روزرسانی های ناقص موجب قطع شدن صدای سامسونگ می شود

سیستم عامل یا برنامه هایی که به روزرسانی نشده اند،ممکن است باعث قطع شدن صدای گوشی سامسونگ شما شوند. اطمینان حاصل کنید که سیستم عامل و برنامه ها به روزرسانی شده باشند. برای این کار می توانید به قسمت تنظیمات گوشی خود بروید و از قسمت درباه تلفن ، گزینه بروز رسانی را بزنید و منتظر بمانید تا گوشی با آخرین نسخه نرم افزاری بروز رسانی شود.

ج)برنامه های مخرب

برخی از برنامه هایی که در گوشی خود نصب می کنید مخرب هستند و به طور مخفیانه به سیستم دسترسی پیدا می کنند. این ممکن است منجر به قطع شدن صدای گوشی سامسونگ شما شود،سعی کنید از یک نرم افزار آنتی ویروس معتبر برای بررسی و حذف برنامه های مخرب استفاده کنید.

علت قطع شدن صدای گوشی سامسونگ

۲.قطع شدن صدای گوشی سامسونگ به علت رطوبت و آب خوردگی

رطوبت یا آب می تواند موجب قطع شدن صدای گوشی سامسونگ شود،زیرا آب وارد بلندگوها و میکروفون های گوشی می شود و در اثر تماس با اجزای الکترونیکی آنها،می تواند به قطعات داخلی گوشی سامسونگ شما آسیب وارد کند. اگر آب به مدت طولانی در بلندگوها و میکروفون ها باقی بماند و به طور کامل خشک نشود،می تواند به زنگ ها،سوئیچ ها و اجزای مکانیکی دیگر آسیب برساند. این موارد ممکن است منجر به خرابی در عملکرد مکانیکی و فیزیکی این اجزا شود.

زمانی که گوشی سامسونگ شما با آب تماس پیدا کرد می توانید اقدامات زیر را انجام دهید:

  1. گوشی خود را سریع خاموش کنید تا از آسیب بیشتر به قطعات الکترونیکی جلوگیری شود.
  2. باتری را خارج کنید(اگر امکان پذیر است)
  3. گوشی را به صورت معلق و عمودی قرا دهید تا هوا به خوبی درون گوشی نفوذ کند و خشک شود.
  4. گوشی سامسونگ را تا حد امکان،با استفاده از یک دستمال نرم خشک کنید.
  5. اجازه دهید گوشی سامسونگ شما به طور کامل خشک شود،حداقل چند ساعت(بهتر است تا 24 الی 48 ساعت)صبر کنید تا مطمئن شوید گوشی کامل خشک شده است.
  6. باتری را دوباره وارد کنید و گوشی سامسونگ خود را روشن کنید،اگر با مشکل مواجه شدید بهتر است برای تعمیر به نمایندگی تعمیرات سامسونگ مراجعه کنید.

بیشتر بخوانید: تعویض باتری گوشی سامسونگ

علت قطع شدن صدای گوشی سامسونگ

3.قطع شدن صدای گوشی سامسونگ به علت ضربه

قطع شدن صدای گوشی سامسونگ به علت ضربه می تواند دلایل مختلفی داشته باشد.چند دلیل آن را بررسی میکنیم:

1.ضربه می تواند باعث آسیب به اجزای صوتی گوشی سامسونگ شما شود. این ممکن است باعث خرابی بلندگوها یا میکروفون گوشی شده و در نتیجه صدای گوشی شما قطع شود.

2.ضربه باعث قطعی اتصالات مسیرهای الکتریکی گوشی سامسونگ می شود. این امکان وجود دارد که این تغییرات در قطعات صوتی گوشی منجر به قطع صدا شود.

3.اگر ضربه به هدفون یا کابل بلندگوها وارد شود،ممکن است باعث شکستگی یا آسیب به کد هدفون یا کابل بلندگوها شود،که در نهایت باعث قطع شدن صدای گوشی سامسونگ شما می شود.

4.ضربه قوی می تواند باعث آسیب به مدار های داخلی گوشی شود. این مشکل می تواند به صورت مستقیم و یا غیر مستقیم به اجزای صوتی گوشی سامسونگ آسیب وارد کند.

علت قطع شدن صدای گوشی سامسونگ

4.قطع شدن صدا به علت خرابی سخت افزار و برد گوشی

1.وارد تنظیمات گوشی شوید و اطمینان حاصل کنید که تمامی تنظیمات صدا،از جمله حالت صدا و صداهای اعلان،درست تنظیم شده باشند.

2.اگر با استفاده از هدفون یا بلوثوت صدا پخش می شود،احتمالا مشکل در بلندگوهای گوشی است. در این صورت بلندگوها باید تعمیر شوند.

3.برخی از مشکلات برد،به تغییرات نرم افزاری بر می گردد.اطمینان حاصل کنید که گوشی سامسونگ شما دارای آخرین نسخه نرم افزار باشد. برخی از به روزرسانی ها ممکن است مشکلات صوتی را برطرف کنند.

4.اگر همه موارد فوق را اجرا کردید ولی مشکل همچنان ادامه دارد،باید برای تعمیر به نمایندگی تعمیرات سامسونگ مراجعه نمایید و قبل از انجام هرگونه تعمیرات،اطلاعات خود را پشتیبان گیری کنید،تا در صورت نیاز به تعویض برد یا دیگر تعمیرات اطلاعات گوشی از دست نرود.

علت قطع شدن صدای گوشی سامسونگ

5.قطع شدن صدا به علت دستکاری و گرفتن باد با فشار قوی در اسپیکر گوشی

اگر با دستکاری و گرفتن باد با فشار قوی،صدا گوشی سامسونگ شما مشکل پیدا کرده است،انجام اقدامات زیر می تواند برای حل این مشکل به شما کمک کند. این مشکل می تواند به علت ورود گرد و غبار یا ذرات به داخل اسپیکر باشد.

1.اسپیکر گوشی را با دقت بررسی کنید. اگر آسیب های جسمانی یا تغییرات واضحی مشاهده می شود،ممکن است نیاز به تعمیر یا تعویض اسپیکر باشد.

2.از هدفون استفاده کنید.اگر صدا از هدفون به خوبی پخش می شود،مشکل احتمالا مربوط به اسپیکر می باشد.

3.از هواکش های ملایم برای افزایش فشار هوا در اطراف اسپیکر استفاده کنید تا گرد و غبار خارج شود. همچنین با لرزاندن گوشی به آرامی ممکن است گرد و غبار در اسپیکر جا به جا شده و خارج شود.

4.در صورتی که مشکل ادامه دارد بهتر است به مرکز تعمیرگاه گوشی سامسونگ مراجعه کنید.

6.راه حل نهایی و مشاوره با تعمیرکاران

اگر با استفاده از راهکار های بالا نتوانستید مشکل قطع شدن صدای گوشی سامسونگ خود را برطرف کنید،بهترین کار این است که گوشی شما توسط کارشناسان نمایندگی سامسونگ تعمیر شود. شما از طریق دکمه زیر می توانید با این کارشناسان در تماس باشید.

‫8 دیدگاه ها

  1. سلام خوبین شرمنده ن صدای پیام‌ ن صدای اهنگ اینا تو گوشیم نمیاد فقط صدا تو هنگام بلندگو که میخوام حرف بزنم میاد چجوری تعمیرش میتونم بکنم ؟

  2. سلام گوشی من A22هست و با این که هیچ هندزفری یا هدفون اینا متصل نیست در حالت هندزفری هست و صدا نمیاد چیکار کنم

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

تماس با کارشناس تعمیرات